Menu Zamknij

Plecak PCHOR30 Pantera Leśna wz.93

549,00  brutto

Plecak PCHOR30 to klasyczny plecak wojskowy 1-komorowy o pojemności 30 litrów wykonany z oryginalnej CORDURY®. Został zaprojektowany dla podchorążych, jednak jest bardzo uniwersalny.

Prosty system nośny obejmuje wyprofilowane szelki z możliwością szybkiego zrzutu plecaka, taśmowy pas biodrowy, pasek piersiowy oraz wentylowane plecy z pianką i siatką dystansową. Pianka usztywniająca jest wyjmowana od środka przez kieszeń na plecach.

Stosujemy w tym plecaku nasz modułowy system mocowania JPS (JANYSPORT PAK SYSTEM) kompatybilny z PALS/MOLLE. Taśmy modułowe znajdują się z przodu, po bokach i na spodzie plecaka. W ramach rozszerzania możliwości przenoszenia ekwipunku plecak posiada boczne i dolne taśmy kompresyjno-troczące oraz możliwość zamontowania troków na górze.

PCHOR30 w głównej komorze zawiera na plecach zamykaną na suwak kieszeń na piankę usztywniającą do pleców oraz prostą, zamykaną paskiem z klamerką kieszeń na laptopa lub wkład z wodą pitną z możliwością wyprowadzenia wężyka przez zamykany na rzep górny otwór. Może być też wykorzystana jako zwykła kieszeń dzieląca komorę na 2 części. Od przodu znajdują się 2 półprzezroczyste płaskie kieszenie z siatki na drobne akcesoria.

Pamiętaj, że tylko oryginalny PCHOR30 jest gwarancją jakości. Świadomie wybierając oryginalne produkty wspierasz legalnych przedsiębiorców, budujesz gospodarkę opartą na uczciwych zasadach i walczysz z podróbkami.

 

Informacje ogólne

PCHOR30 plecak taktyczny zaprojektowany przez JANYSPORT® specjalnie dla studentów uczelni wojskowych. Stąd nazwa PCHOR – plecak dla Podchorążych. Jest to plecak wojskowy o pojemności 30 litrów, 1-komorowy z zewnętrzną przednią kieszenią. Mimo nazwy plecak PCHOR30 może być z powodzeniem używany przez żołnierzy wyższych stopniem.

Prosty system nośny obejmuje wyprofilowane szelki z możliwością szybkiego zrzutu plecaka, odpinany taśmowy pas biodrowy, pasek piersiowy oraz wentylowane plecy z pionową pianką i siatką dystansową.

System nośny

Ikona system nośny

System nośny plecaka PCHOR30 obejmuje wentylowane plecy z pionowymi piankami i siatką dystansową, profilowane szelki z możliwością szybkiego zrzutu, odpinany taśmowy pas biodrowy i pasek piersiowy.

Wentylowane plecy z pianką polepszają ergonomię noszenia. Szelki wyprofilowane w kształcie litery S i wzmocnione grubą pianką zostały wszyte ok. 3 cm od góry i zamaskowane taśmą 4 cm dla wzmocnienia mocowania. Odstęp pomiędzy szelkami wynosi 6 cm, co jest optymalne dla większości Użytkowników. Szelki przez całą długość są wzmocnione pionową taśmą zakończoną klamerką do szybkiego zrzutu i regulacją długości szelek. Przelotki na całej długości szelek pozwalają na doczepianie małych modułów. Pas biodrowy to odpinana taśma o szerokości 4 cm i regulowanej długości, co zapewnia optymalne wsparcie przy większych obciążeniach. Pasek piersiowy składa się z regulowanych elementów, co pozwala zarówno na regulację długości, jak i położenia.

System modułowy

Ikona system modułowy

System modułowy JPS (JANYSPORT PAK SYSTEM) kompatybilny z powszechnym PALS/MOLLE obejmuje równoległe taśmy do przeplatania modułów na przodzie, bokach i dole plecaka. W zależności od partii taśmy mają szerokość 2,5 cm i odstęp 2,5 cm lub szerokość 2 cm i odstęp 3 cm. Niezależnie od wariantu system jest w pełni funkcjonalny. Przeszycia na taśmach tworzą tunele o szerokości 4 cm. Skrajne tunele mogą mieć nieznacznie większy rozmiar. Dodatkiem systemu są taśmy kompresyjno-troczące na bokach i dole wraz z możliwością doczepienia własnej taśmy troczącej na górze.

Na przodzie jest 7 taśm tworzących 6 tuneli. 3 taśmy znajdują się w górnej części, a na kieszeni 4 taśmy.

Na bokach jest 7 taśm tworzących 3 tunele – idealne do zamontowania pionowych kieszeni. Przy górnej i dolnej taśmie znajdują się taśmy kompresyjno-troczące na dodatkowy ekwipunek.

Na dole są 3 taśmy tworzące 6 tuneli – idealne do zamontowania poziomej kieszeni. Dodatkowe dolne taśmy kompresyjno-troczące pozwalają przytroczyć namiot lub karimatę.

Komory i kieszenie

Ikona komory kieszenie

Plecak PCHOR30 posiada 1-komorową konstrukcję z zewnętrzną kieszenią przednią. Komora jest rozpinana do samego dna, co zapewnia wygodny dostęp do ekwipunku.

Na przedniej ścianie komory znajdują się 2 płaskie półprzezroczyste kieszenie z siatki na drobne akcesoria.

Od strony pleców znajduje się materiałowa kieszeń zamykana paskiem z klamerką umożliwiająca podzielenie komory. Do kieszeni można schować wkład z wodą do picia, a rurkę wystawić przez górny otwór od zewnątrz maskowany rzepem. Można także schować do niej laptopa 15”, tylko polecamy go dodatkowo zabezpieczyć.

Na plecach znajduje się płaska, zapinana na suwak kieszeń na piankę usztywniającą do pleców. Można włożyć do tej kieszeni własne usztywnienie w razie potrzeby.

Materiały

Ikona materiały

Głównym materiałem, z którego wykonana została cała zewnętrzna forma plecaka jest impregnowana CORDURA® 770dtex lub 1100dtex w zależności od partii. Materiał główny zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Impregnat zapewnia nieprzemakalność w do pewnego stopnia, a struktura włókien zapobiega dalszemu rozrywaniu się materiału przy nacięciu.

W systemie nośnym i modułowym zastosowano taśmy polipropylenowe, które są odporne na warunki atmosferyczne (nie sztywnieją i nie kruszą się pod wpływem silnego słońca i deszczu), są odpowiednio szorstkie (większe tarcie lepiej blokuje taśmę na regulacjach). Jedynym efektem długotrwałego użytkowania może być wyblaknięcie koloru. Na zamówienie możliwe użycie taśm poliamidowych.

Stosujemy klamerki UTX-D-FLEX (National Molding), ITW NEXUS oraz polskie DKAL. Wszystkie z nich charakteryzują się wysoką wytrzymałością i długą żywotnością.

Głównym suwakiem jest u nas zawsze zamek spiralny YKK® zapewniający najdłuższą żywotność. Suwaki dodatkowe to zwykle YKK®, czasami mogą być stosowane inne zamki.

Wymiary 48 × 30 × 20 cm
Kolor

Przeznaczenie

,

Pojemność

Wymiary: wysokość

Wymiary: szerokość

Wymiary: głębokość

Komory

Kieszenie wewnętrzne

Kieszenie zewnętrzne

System modułowy

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Plecak PCHOR30 Pantera Leśna wz.93”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *