Menu Zamknij

Polityka prywatności firmy JANYSPORT® oraz oficjalnej strony www JANYSPORT.PL

1       Informacje ogólne

Drodzy Użytkownicy, Klienci oraz przyszli Klienci, działamy dla Was i dzięki Wam. Cały czas to pamiętając, przywiązujemy bardzo dużą wagę do ochrony Waszych danych osobowych, których przetwarzanie jest integralną częścią realizacji zawieranych z Wami umów.

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady gromadzenia, przetwarzania i ochrony Waszych danych osobowych przekazanych firmie JANYSPORT w związku z prowadzoną działalnością handlowo-produkcyjną. Głównymi filarami działalności są produkcja i dostarczanie wyrobów, a przetwarzanie danych osobowych stanowi środek konieczny do identyfikacji i weryfikacji kontrahenta oraz realizacji podstawowych celów.

1.1     Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest JANYSPORT PAWEŁ JANYST z siedzibą pod adresem ul. Marymoncka 34, 01-813 Warszawa, NIP 118-000-82-21, REGON 012012749

2       Bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy wewnętrzne procedury dostępu do danych, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi – europejskim Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktach wykonawczych i aktach prawa wspólnotowego.

3       Gromadzenie i przetwarzanie danych

Wasze dane gromadzimy i przetwarzamy w celu najlepszej obsługi informacyjnej, realizacji umowy oraz obsługi związanej z umową przed i po jej zrealizowaniu. Gromadzone są dane niezbędne z punktu widzenia realizacji umowy i obsługi. Zakres gromadzonych danych zależy od rodzaju umowy oraz środków użytych do jej realizacji. W celu realizacji zamówień gromadzimy dane osób fizycznych, firm, podmiotów z osobowością i bez osobowości prawnej oraz osób reprezentujących firmy i inne jednostki organizacyjne (w zakresie koniecznym do prawidłowego wykonywania naszej działalności gospodarczej).

Zgodnie z przepisami prawa zawarcie umowy lub poczynienie kroków prowadzących do zawarcia i realizacji umowy oznacza zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych w zakresie wymaganym do realizacji danej umowy.

3.1     Pozyskiwanie danych

Wasze dane pozyskujemy przez bezpośrednie podanie ich nam przez Was oraz osoby działające w Waszym imieniu. Może to nastąpić przez podanie ich nam: osobiście (ustnie lub pisemnie), ustnie przez telefon, w wiadomości SMS, za pomocą faksu, pocztą tradycyjną, pocztą e-mail, komunikatorów oraz za pomocą formularza kontaktowego na stronie www JANYSPORT.PL. Za każdym razem dane są gromadzone w celach opisanych w tym dokumencie, wynikających z treści wiadomości od Was.

Podanie przez Was danych jest całkowicie dobrowolne. Należy jednak pamiętać, że podanie niektórych danych jest konieczne do realizacji umowy. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że niektóre osoby mocniej dbają o prywatność i w granicach prawnych staramy się indywidualnie dostosować sposób obsługi zamówień i zakres zbieranych danych do pożądanego przez Was minimum.

Zbieramy jedynie dane osobowe zwykłe (bez wrażliwych).

Nasza strona internetowa (a także profile na portalach społecznościowych) jest stroną informacyjną, jednak obecność narzędzi analitycznych, widżetów innych serwisów oraz oprogramowanie serwera dostawcy usługi hostingowej mogą wpływać na obecność plików „cookies” podczas przeglądania naszej strony. Dane zebrane automatycznie z aktywności na stronie internetowej są całkowicie anonimowe i nigdy nie są łączone z danymi osobowymi. Służą tylko i wyłącznie do analizy działania strony i ulepszania obsługi. Podstawą prawną jest słuszny interes JANYSPORT® polegający na zapewnieniu Wam najlepszej możliwej obsługi. Należy pamiętać, że zewnętrzne podmioty (dostawcy usług internetowych, oprogramowania) mogą mieć własne polityki prywatności.

3.2     Przetwarzanie danych w celach związanych z obsługą i umową

Dane są przetwarzane w celu obsługi informacyjnej, obsługi zamówień oraz obsługi po realizacji umowy.

 • Obsługa informacyjna – odpowiedź na Wasze pytania dotyczące naszej działalności, oferty, asortymentu i dostępności produktów. Dokładamy wszelkich starań, aby udzielić pełnej, wyczerpującej temat odpowiedzi najszybciej, jak to jest możliwe.
 • Realizacja umowy – udzielanie informacji o stopniu gotowości do realizacji umowy, przyjęcie zamówienia, realizacja zamówienia wraz z informacjami o stopniu realizacji, finalizacja transakcji (otrzymanie płatności, wysyłka).
 • Obsługa po realizacji umowy – pozyskanie opinii o zamówieniu i zamówionych produktach, udzielenie dodatkowych informacji dotyczących umowy, obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna. Wasza opinia w czasie użytkowania jest istotą doskonalenia i rozwoju naszych wyrobów i usług.

Przetwarzanie danych obejmuje też dostosowanie się do innych przepisów i wymogów stawianych przez prawo np. w obowiązkach wobec odpowiednich urzędów państwowych.

3.3     Przetwarzanie danych w celach marketingowych i na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (osobna zgoda)

Macie możliwość wyrażenia dodatkowej zgody na kontakt mailowy/telefoniczny w celach marketingowych. Dzięki temu będziemy mogli przesyłać Wam dodatkowe informacje o naszej ofercie, zmianach, nowych produktach oraz wydarzeniach, których jesteśmy partnerami. Zgoda jest całkowicie dobrowolna bez wpływu na wykonanie umowy i możecie w każdej chwili z niej zrezygnować. W tym celu prosimy najlepiej o kontakt mailowy.

3.4     Udostępnianie danych innym podmiotom

Dbamy o Wasze dane i nie przekazujemy ich w żaden sposób niepowołanych osobom trzecim, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.

Dane (w niezbędnym zakresie) są przekazywane zweryfikowanym przez nas podmiotom zewnętrznym współpracującym z nami w zakresie kontaktu, obsługi klienta, obsługi prawnej, administracyjnej oraz realizacji zamówień. Przykładowymi podmiotami zewnętrznymi są dostawcy usług internetowych i telekomunikacyjnych (telefon, email, hosting), instytucje finansowe (obsługa płatności bezgotówkowych), a także firmy transportowe i kurierskie.

Informacje o transakcjach, a co z tym jest związane Wasze dane mogą być udostępnione odpowiednim państwowym Służbom i Instytucjom w przypadku uprawnionego żądania przekazania lub wystąpienia okoliczności uprawniających nas do przekazania tych danych.

3.5     Prawo do kontroli Użytkownika nad swoimi danymi

Zgodnie z przepisami gwarantujemy Wam prawo do wglądu, modyfikacji swoich danych oraz cofnięcia odpowiednich zgód na przetwarzanie i żądania zaprzestania przetwarzania przez nas danych osobowych.

Obowiązuje również prawo każdej osoby fizycznej do bycia zapomnianym. Oznacza to, że w każdej chwili możecie zażądać usunięcia zgromadzonych przez nas Waszych danych osobowych.

Od zasady zapomnienia istnieją wyjątki przewidziane w odrębnych przepisach, w szczególności czas obowiązywania roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz obowiązkowy czas przechowywania dokumentów dla celów podatkowych. Oznacza to, że mamy obowiązek przechowywać dane związane z umową przynajmniej przez minimalny określony przepisami czas i w razie konieczności przetwarzać je tylko i wyłącznie w tym zakresie.

Po skorzystaniu z prawa zapomnienia dane osobowe wnioskującego zostaną całkowicie usunięte z bazy. Dane stanowiące wyjątek zostaną oznaczone, jako dane do usunięcia po minięciu obowiązku ich przechowywania oraz przestaną być przetwarzane we wszystkich innych celach.

Prosimy, aby kontakt w kwestiach zawartych w tym punkcie następował przez pocztę e-mail, gdyż sposób jest wygodny dla Was, a informacja nieulotna.

4       Informacje końcowe

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w polityce prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój JANYSPORT, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych, nowe technologie oraz zmiany w serwisie. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.

W razie wątpliwości, co któregokolwiek z zapisów niniejszej polityki prywatności, jesteśmy do dyspozycji – nasze dane znaleźć można w zakładce Kontakt.

Pytania i odpowiedzi

1       Gromadzenie danych

W tej sekcji zawarte są obrazowe przykłady dotyczące zbierania i gromadzenia danych.

1.1     Pytanie: Jakie dane osobowe gromadzicie?

Odpowiedź: Gromadzimy i przetwarzamy dane osobowe potrzebne do realizacji umowy i/lub udzielania dodatkowych informacji (w tym marketingowych) wskazanych w polityce prywatności. Zebrane dane osobowe zależą od rodzaju zawartej umowy i drogi jej realizacji. Zakres zbieranych danych może być węższy od podanego. Poniżej wymieniony jest maksymalny zakres:

 • Klient indywidualny – numer telefonu, adres e-mail, pseudonim, imię, nazwisko, adres, numer rachunku bankowego
 • Klient biznesowy – w tym przypadku zbieramy 2 rodzaje danych
  • dane instytucji – NIP, REGON, nazwa, adres siedziby, adres wysyłki, numer rachunku bankowego
  • dane osoby kontaktowej – imię, nazwisko, służbowy numer telefonu i adres e-mail, stanowisko

1.2     Pytanie: Dzwoniłem/Napisałem maila z pytaniem o dostępność produktów, ale nie uzyskałem twierdzącej odpowiedzi. Czy moje dane zostały zapisane i istnieje możliwość późniejszego kontaktu ze strony firmy?

Odpowiedź: Tak, istnieje taka możliwość. Zależy nam, abyś był zadowolony z uzyskanych informacji i naszego zaangażowania, gdyż do każdego podchodzimy indywidualnie. Jeśli w danym momencie nie mieliśmy na stanie towaru, o który pytałeś, to będziemy mieć Twoje pytanie na uwadze. Gdy tylko będziemy mieć dany towar, to oddzwonimy do Ciebie z dobrą wiadomością i pytaniem, czy jesteś nadal zainteresowany. Jeśli odpowiesz twierdząco, to zapraszamy do omówienia dalszych szczegółów. Jeśli odpowiesz przecząco, to nie ma problemu – Twoje dane usuwamy, nigdzie ich nie wykorzystujemy i czekamy na ponowny kontakt. Może za jakiś czas się zdecydujesz. Dajemy pełną dowolność i swobodę wyboru.

1.3     Pytanie: Dzwonię/Piszę w imieniu grupy, gdyż planujemy zakupy wyposażenia. Czy mogę zostawić dane kontaktowe do kolegi, który zajmuje się tym tematem, aby ktoś z firmy się z nim skontaktował?

Odpowiedź: Wolelibyśmy, aby kolega sam do nas się odezwał, jednak rozumiemy, że zdarzają się różne sytuacje i staramy się być dla Was elastyczni. Zakładamy, że w tym przypadku jesteś przez kolegę upoważniony do podania danych. Możesz podać nam dane kontaktowe do kolegi, jednak poprosimy Cię też o podanie Twoich danych (imię, nazwisko lub pseudonim), aby powołać się na Ciebie podczas kontaktu z Twoim kolegą.

1.4     Pytanie: Czy w przypadku jednorazowego zakupu muszę podawać wszystkie wspomniane dane?

Odpowiedź: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zgromadzone dane zależą od wielu czynników – dokumentu sprzedaży (faktura lub paragon), formy płatności (gotówka lub przelew), forma dostawy (odbiór osobisty lub wysyłka) oraz od wyrażonych zgód na kontakt.

2       Przetwarzanie danych

W tej sekcji szczegółowo wyjaśniamy wątpliwości związane z przetwarzaniem danych.

2.1     Pytanie: Czym jest przetwarzanie danych osobowych?

Odpowiedź: Są to operacje na danych osobowych, w skład których wchodzi: zbieranie, utrwalanie, przeglądanie, modyfikacja, udostępnianie oraz usuwanie danych osobowych.

2.2     Pytanie: W jakim celu dane osobowe są przetwarzane?

Odpowiedź: Podstawowym celem jest zapewnienie Wam najlepszej możliwej obsługi, udzielanie pełnych, jasnych informacji oraz nasze dostosowywanie się do Waszych potrzeb. Działamy dla Was i dzięki Waszym opiniom jesteśmy w stanie cały czas rozwijać ofertę i zapewniać Wam wytrzymały sprzęt. Oprócz tego mamy obowiązek prawny przechowywać dane związane z przeprowadzanymi transakcjami i realizowanymi umowami.

2.3     Pytanie: Na jakiej podstawie gromadzicie i przetwarzacie moje dane osobowe?

Odpowiedź: Są 3 główne podstawy gromadzenia i przetwarzania Twoich danych osobowych:

 • Realizacja umowy – korzystanie z Twoich danych może być konieczne do wykonania zawartej umowy lub umożliwienia Tobie zawarcia z nami umowy. Przykład takiej sytuacji znajduje się w punkcie 2. Przykładem danych koniecznych do wykonania umowy są dane do faktury, adres wysyłki itp.
 • Słuszny interes – dane mogą być wykorzystane w naszym słusznym interesie m.in. w celu rozwijania i ulepszania naszej oferty, przedstawienia Tobie najlepszych rozwiązań, przesyłania Ci ważnych informacji o zmianach w naszej działalności oraz w celach administracyjnych i prawnych.
 • Zgoda – za Twoją zgodą możemy przesyłać Ci oferty, dodatkowe informacje i ciekawostki, a także informacje o wydarzeniach, których jesteśmy partnerem.

2.4     Pytanie: W jaki sposób moje dane są wykorzystywane?

Odpowiedź: Najważniejszym obszarem przetwarzania Twoich danych jest realizacja zawartej umowy i dostarczenie Ci najlepszego produktu w najlepszy sposób. Na podstawie historii transakcji możemy prowadzić analizy w celu ulepszania oferty, a jeśli wyraziłeś zgodę na przesyłanie treści reklamowych również możemy przesyłać Ci spersonalizowane wiadomości i propozycje.

3       Udostępnianie danych osobowych

Sekcja ta opisuje zagadnienie udostępniania danych osobowych stronom trzecim.

3.1     Pytanie: Czy moje dane mogą zostać komukolwiek sprzedane lub wykorzystane w innych celach niż opisane w polityce prywatności?

Odpowiedź: Absolutnie NIE. Uważamy takie praktyki za naganne i sprzeciwiamy się handlowi danymi osobowymi. Nie kupujemy ani nie sprzedajemy żadnych baz zawierających dane osobowe.

3.2     Pytanie: Jakim stronom trzecim i w jakim celu są przekazywane moje dane?

Odpowiedź: Twoje dane mogą zostać przekazane współpracującym z nami podmiotom zewnętrznym w celu realizacji umowy oraz w celach administracyjnych i prawnych.

Kontakt z Tobą jest zapewniony przez operatorów telekomunikacyjnych oraz dostawców usług internetowych, którzy pośrednicząc w kontakcie mogą zbierać Twoje dane na własnych zasadach. Twoje dane mogą być przekazane firmie przesyłkowej która dostarczy do Ciebie zamówione produkty. Dane mogą być również przekazane współpracującym z nami firmom, które zapewniają sprawną obsługę administracyjną i prawną. Twoje dane mogą zostać również udostępnione właściwym organom państwowym, uprawnionym do ich uzyskania od nas.

4       Prawo do kontroli nad danymi osobowymi

Każdy ma prawo do kontrolowania i pełnego zarządzania swoimi danymi osobowymi. W tej sekcji odpowiadamy na pytania dotyczące Twojego wpływu na przechowywane u nas dane.

4.1     Pytanie: Czy mogę uzyskać wgląd w swoje dane, zmodyfikować je, cofnąć określoną zgodę na przetwarzanie lub zostać zapomniany/a? W jaki sposób to zrobić?

Odpowiedź: Oczywiście, że masz taką możliwość. Wystarczy, że napiszesz do nas maila lub sms z prośbą o dane działanie, zawierając w nim dane, które pozwolą nam Cię zidentyfikować. Może to być telefon, mail lub inne dane pozwalające Cię wyszukać. Najlepiej aby prośba o to działanie nastąpiła z maila/telefonu, który jest u nas zapisany, abyśmy mieli pewność, że nikt się pod Ciebie nie podszywa. Od razu po wykonaniu prośby prześlemy Ci informację zwrotną. W przypadku braku naszej odpowiedzi prosimy o przypomnienie.

4.2     Pytanie: Po wykonaniu umowy przesłałem do firmy żądanie całkowitego usunięcia danych osobowych. Czy zostanie ono spełnione?

Odpowiedź: Chcielibyśmy zagwarantować Tobie to prawo w każdym momencie, jednak ze względu na odrębne przepisy (szczególnie podatkowe) mamy obowiązek przechowywania Twoich danych związanych z transakcją przez okres czasu określony tymi przepisami. W tym konkretnym przypadku usuniemy część danych nieistotnych dla tych celów, a pozostałe dane (szczególnie dane z faktury) oznaczymy, jako dane do usunięcia na żądanie i niezwłocznie je usuniemy, gdy minie prawny obowiązek ich przechowywania.

Przykład:  w 2017 roku została zawarta i wykonana umowa kupna-sprzedaży, a także podałeś dodatkowe dane kontaktowe ze zgodą na przesyłanie informacji handlowej. Po Twoim żądaniu usuwamy Twoje dane niezwiązane z fakturą i przestaniemy przesyłać informację handlową. Dane z faktury oznaczymy jako dane do usunięcia. Zgodnie z prawem musimy je przechowywać do końca 2023 roku. Z końcem roku 2023 Twoje dane zostaną całkowicie usunięte z naszych baz.