Misja Janysport

Naszą misją, niezmiennie od ponad 30 lat, jest tworzenie i dostarczanie użytecznego, praktycznego i wytrzymałego sprzętu stosowanego w wyprawach turystycznych, ratowaniu życia, survivalu oraz zadaniach specjalnych. Najważniejsi są dla nas użytkownicy i wszystkie produkty wytwarzamy z nastawieniem na ich zadowolenie. Od początku istnienia głównym celem jest dostosowanie się do potrzeb klientów i dostarczenie niezawodnego, wytrzymałego sprzętu. Wiemy, że tylko w ten sposób zadowolony klient poleci nas swoim znajomym, a sam będzie używał naszych wyrobów przez długie lata.

Niektórzy zarzucają nam, że jesteśmy „przestarzali”. Wpływ na to ma fakt, iż nie prowadzimy nowoczesnych akcji marketingowych, a cały czas spędzamy na utrzymaniu ciągłej wysokiej jakości wyrobów i nie rezygnujemy z najlepszych, sprawdzonych wcześniej rozwiązań.

Obszary działania

Do kręgu naszych zainteresowań należą obszary:

 • turystyczno-wyprawowy
 • ratowniczo-medyczny
 • survivalowy
 • taktyczny i proobronny
 • produkcja specjalistyczna

Miarą sukcesu w każdym z wymienionych obszarów są dla nas opinie użytkowników. Każde Wasze podziękowanie i przykład użycia produktów Janysport na różne sposoby (nawet pierwotnie nieprzewidziane) daje nam motywację do kontynuowania działalności i rozwoju.

Janysport istnieje dzięki Wam i dla Was będziemy kontynuować tą drogę!

Podróże i wyprawy

Właśnie w turystyce Janysport miał swoje początki w latach 80-tych XX wieku. Pomysły na pierwsze produkty narodziły się z potrzeb samego właściciela – Pawła Janyst podczas wypraw w najwyższe góry Polski, Europy i Azji. Paweł stworzył dla siebie plecaki i pozostałe wyposażenie turystyczne. Zrealizowane pomysły dla własnych potrzeb wzbudziły zainteresowanie u innych osób co w naturalny sposób spowodowało, że Paweł Janyst postanowił podzielić się efektami swojej pracy z innymi podróżnikami. Od tego czasu produkty Janysport pomagają ludziom w spełnianiu podróżniczych marzeń na wszystkich kontynentach, wyprawach na bieguny oraz zdobywaniu najwyższych szczytów świata.

Zaopatrywaliśmy wiele wypraw himalajskich, a ze szczególnym sentymentem wspominamy te zorganizowane przez legendarnego kierownika wielu wypraw i twórcę idei Polskiego Himalaizmu Zimowego – Pana Andrzeja Zawadę „Lidera”.

Nasze produkty były używane również w wyprawach na Bieguny Północny oraz Południowy najbardziej znanych polskich polarników.

Ratowanie zdrowia i życia

Torby, apteczki oraz specjalne produkty Janysport brały udział w wielu akcjach ratunkowych. Są używane przez szerokie grono odbiorców:

 • Ratownicy i Paramedycy Służb Mundurowych
 • Ośrodki szkolenia Ratownictwa Medycznego
 • Pogotowie ratunkowe –  publiczne i niepubliczne
 • Szpitale i przychodnie – publiczne i niepubliczne
 • Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna
 • Organizacje Pożytku Publicznego ratujące życie
 • Harcerskie Służby Ratownicze
 • Służby BHP
 • Indywidualni użytkownicy

Profesjonaliści codziennie ratują ludzkie zdrowie i życie, narażając wielokrotnie swoje własne bezpieczeństwo. Nasze produkty pomagają im w tych trudnych zadaniach, zapewniając swobodne użytkowanie i przenoszenie sprzętu ratowniczego.

Harcerstwo i survival

Doświadczenie założyciela Janysport- Pawła Janyst nabyte w harcerstwie w latach 70-tych stworzyło możliwości wykonania produktów ułatwiających przetrwanie w trudnych warunkach środowiskowych. Stworzona przez nas seria plecaków „Trzy pióra” jest od początku lat 90-tych standardowym elementem wyposażenia wielu środowisk harcerskich. Wiedza o ekwipunku stosowanym na obozach w lesie pozwoliła na projektowanie wyrobów zapewniających łatwy dostęp do wyposażenia.

Służby mundurowe i organizacje proobronne

Nasze wyposażenie taktyczne jest stosowane przez ludzi zajmujących się obronnością i bezpieczeństwem państwa. Nasz sprzęt jest stosowany na co dzień przez państwowe Służby Mundurowe oraz przez organizacje propagujące obronność. Ich członkowie doceniają przede wszystkim wytrzymałość i ergonomię naszych wyrobów w trudnych warunkach bojowych podczas akcji w kraju oraz w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza jego granicami.